Nolte en McCart winnen NK Strokeplay Senioren
Het weer was een grot spelbreker op de tweede en laatste dag van de wedstrijd op de Twentse Golfclub. Tot twee keer toe werden de spelers van de baan gehaald met een flinke vertraging tot gevolg. Gelukkig trokken de buien op tijd weg en kon het kampioenschap gewoon uit worden gespeeld.
Bart Nolte maakte in Twente zijn debuut op het NK Senioren en zette dat gelijk om in winst. De speler van de Koninklijke Haagsche won met negen slagen voorsprong op de nummers twee via ronden van 71 en 77 slagen en sloot de wedstrijd af met birdies op zeventien en achttien.
'Het ging eigenlijk net zoals gisteren', vertelde Nolte na afloop. 'Het was met die onderbrekingen niet echt leuk spelen. Het duurde voor iedereen te lang en dat is jammer. Zes uur lang concentreren gaat niet.'
Harry de Jong en Pem van Heek werden met 157 gedeeld tweede.
Tita McCart wist met scores van 78 en 73 slagen Laurence Nolte drie slagen voor te blijven. De hoofdklasse speelster van de Haagsche maakte 76 en 78 en had op haar beurt weer drie slagen voorsprong op Siene Dresselhuys, de leidster na de eerste ronde, die met 157 de derde plaats bezette.
'Ik vandaag echt goed gegolfd en de overwinning kwam als een verrassing omdat ik niet in de flight zat met de drie leiders na de eerste dag. De regen was vervelend maar niet koud, echte april showers', aldus de in Engeland woonachtige Nederlandse. 'Ik hield het bij elkaar en kwam steeds beter in mijn vel te zitten. Het was een goed rondje.'
'Het was een goed geslaagd evenement ', sprak Bob Moret Voorzitter Commissie Senioren van de NGF terugkijkend. 'Een enorm enerverend toernooi dat mooi in het 85ste jubileum jaar van de Twentsche paste. Het Nederlands Senioren golf begint ook internationaal te scoren en we zijn op de goede weg om te laten zien dat wat we doen echt topsport is'.
De prijzen voor de beste prestatie door een speler van 65 jaar en ouder werd bij de dames gewonnen door Cecile Pellikaan en bij de mannen ging de trofee naar Ger Bazuin.
| Tweet |











