Beeld: The Dutch
Terug naar Nieuwsoverzicht

Topgolf, muziek en NGF Regiotrainingen op Festival of Golf

5 augustus 2025

The Dutch organiseert dit jaar opnieuw een wedstrijd van de Challenge Tour, die sinds januari de HotelPlanner Tour heet. Maar de editie van dit jaar (van 21 tot en met 24 augustus) is helemaal anders dan anders.

Topgolf is maar één van de ingrediënten in het Festival of Golf zoals de wedstrijd van de HotelPlanner Tour op The Dutch is gedoopt. Andere belangrijke ingrediënten zijn entertainment, live muziek, lekker eten en beleving. Vandaar dat het toernooi de naam “Festival of Golf | The Dutch Futures 2025” heeft gekregen.

The Dutch heeft vanaf het begin (de baan is in 2011 geopend) tijd en energie gestoken in talentontwikkeling. The Dutch Futures, een ontwikkelprogramma en wedstrijdreeks voor talenten, is daar een voorbeeld van. Met het Festival of Golf wil The Dutch bijdragen aan verjonging van de golfsport.

“We voelen de verantwoordelijk om iets te doen om de gemiddelde leeftijd van golfers omlaag te brengen”, zei Floris Wouters, de marketing- en communicatiemanager van The Dutch, vorige maand op GOLF.NL “We zijn gaan omdenken. We hebben een festival met een toernooi van de HotelPlanner Tour erbij. Als je het toernooi niet wil bezoeken dan is dat prima. Dan ga je met je vrienden onder het genot van een hapje en een drankje challenges doen en genieten van de muziek. Dat wordt verzorgd door een mix van bekende namen en dj’s die zich in de kijker willen spelen. Het epicentrum daarvan zal rond het clubhuis zijn.”

Het streven is dat het Festival of Golf aantrekkelijk is voor golfers én niet-golfers. “Het sluit goed aan bij de initiatieven van Welcome to the club van de NGF”, aldus Wouters. “We willen laten zien dat we daar echt aan werken. We streven ernaar dat iedereen die het Festival of Golf bezoekt minimaal een keer een club in zijn of haar handen heeft gehad.”

Jeugd

Op het Festival of Golf op The Dutch draait het om de toekomst van de sport en daarom is er veel aandacht voor jeugd. Kinderen onder de 12 kunnen het Festival en het toernooi gratis bezoeken en aan de 72-holes wedstrijd voor de pro’s wordt een Jeugd Pro-Am gekoppeld. Daarnaast zijn er tijdens het Festival of Golf twee NGF Regiotrainingen.

De NGF Regiotrainingen zijn een aanvulling op het reguliere clubprogramma. De trainingen zijn bedoeld voor kinderen van 10 tot en met 18 jaar met handicap 54 of lager die meer willen dan alleen het jeugdprogramma van hun eigen club. Lees hier meer.

Nederlandse deelnemers

Natuurlijk blijft topgolf de kern van het evenement. Het publiek kan vier dagen lang genieten van de beste spelers van de HotelPlanner Tour, de divisie onder de DP World Tour (European Tour). Onder de Nederlandse deelnemers zijn Daan Huizing, Lars van Meijel, Vince van Veen, Wouter de Vries, Nevill Ruiter en Jerry Ji.

Korting voor bezoekers van GOLF.NL

The Dutch organiseert het evenement samen met de Engelse Clutch Pro Tour. De organisatie biedt bezoekers van GOLF.NL een speciale korting aan. Gebruik de code GOLFNL15 om van de korting te profiteren. Er zijn drie opties: dagtickets, jeugdtickets en Business Partner / (VIP)-tickets. Voor kinderen onder de 12 is de toegang zoals gezegd gratis. Meer informatie vind je op festivalofgolf.nl.

Terug in de tijd

De laatste keer dat er in Nederland een wedstrijd van de HotelPlanner Tour (Challenge Tour) is gehouden, was in 2023. Die editie vond plaats op de Twentsche Golfclub. De laatste Challenge Tour-wedstrijd op The Dutch was in 2021: de B-NL Challenge Trophy. De golfbaan in Spijk was ook drie keer gastheer van het KLM Open (2026, 2017 en 2018).

Het organiseren van een toernooi op de HotelPlanner Tour biedt kansen voor spelers zonder vast speelrecht. De toernooiorganisatie krijgt startbewijzen tot haar beschikking, waarmee jong talent toegang geboden kan worden tot toernooien die anders buiten bereik zouden blijven.