Terug naar Over de NGF

Wereldtop vrouwengolf komt naar Nederland voor historische Solheim Cup

26 augustus 2026

Dit is een persbericht van de NGF.

De Solheim Cup komt naar Nederland. Van 7 tot en met 13 september staat Bernardus Golf in Cromvoirt volledig in het teken van de strijd tussen Europa en de Verenigde Staten, eerst tijdens de PING Junior Solheim Cup en vanaf vrijdag 11 september tijdens de 20e editie van de Solheim Cup. Met onder anderen wereldsterren Nelly Korda en Charley Hull aan de start krijgt Nederland een internationaal topsportevenement van formaat. Nederlandse media die erbij willen zijn, kunnen nog deze week hun accreditatie aanvragen.

Over ruim een week komt de internationale top van het vrouwengolf naar Nederland. Twaalf van de beste golfsters van Europa nemen het tijdens de Solheim Cup op tegen twaalf Amerikaanse topspeelsters. Drie dagen lang strijden beide teams in matchplay om een van de meest prestigieuze trofeeën in het internationale vrouwengolf.

Onder anderen de Amerikaanse wereldtopper Nelly Korda en de Engelse Charley Hull komen in actie op Bernardus. Korda is de grote naam binnen Team USA en maakt zich op voor haar vijfde Solheim Cup. Hull is een van de boegbeelden van Team Europe en speelt haar achtste editie.

Ook speelsters als Lottie Woad, Maja Stark, Céline Boutier en Leona Maguire komen namens Europa naar Nederland. Team USA bestaat naast Korda onder anderen uit Rose Zhang, Megan Khang, Jennifer Kupcho en Allisen Corpuz.

Nederlandse hoofdrol voor Anne van Dam

Nederland speelt tijdens deze historische golfweek zelf een bijzondere rol. Anne van Dam vervult twee belangrijke functies binnen Team Europe. Op 7 en 8 september is Van Dam captain van het Europese team tijdens de PING Junior Solheim Cup. De twaalf beste Europese talenten nemen het daarin op tegen twaalf Amerikaanse leeftijdsgenoten. Voor het eerst in de geschiedenis wordt de PING Junior Solheim Cup bovendien op dezelfde baan gespeeld als de Solheim Cup later die week.

Enkele dagen later sluit Van Dam aan bij het Europese Solheim Cup-team als vice-captain van Anna Nordqvist. Samen met vice-captains Caroline Hedwall en Mel Reid ondersteunt zij Nordqvist in de strijd tegen Team USA, onder leiding van captain Angela Stanford.

Voor Van Dam is het een bijzondere terugkeer. In 2013 speelde zij zelf voor Europa in de PING Junior Solheim Cup en in 2019 maakte ze deel uit van het Europese team dat op Gleneagles de Solheim Cup won.

De 20e editie van de Solheim Cup wordt van 11 tot en met 13 september 2026 gespeeld op Bernardus Golf. Het evenement geldt als het grootste internationale golfevenement voor vrouwen en wordt voor het eerst op Nederlandse bodem gespeeld. Bijzonder is ook dat er geen prijzengeld op het spel staat. De speelsters komen uit voor hun team en continent en strijden om de eer en de Solheim Cup.

De PING Junior Solheim Cup wordt gespeeld op 7 en 8 september 2026. De Solheim Cup volgt van 11 tot en met 13 september 2026.

Einde persbericht.

---

Noot voor de redactie

Niki Wijnen
PR & media-aanvragen
media@ngf.nl
06-22995081

Ga naar de pagina Pers & media.