Clubnieuws maart: 22 en "de oma van het team"
31 maart 2022
Het jonge Dames 1 van de Eindhovensche
Het Eindhovensch Dagblad bericht over het eerste vrouwenteam van de Eindhovensche Golf dat in de hoofdklasse van de NGF Competitie speelt. De krant sprak met captain Floor Vromans (22) over haar liefde voor golf en haar team. "Ons team bestaat uit zeven meiden tussen de 15 en 22 jaar. Ik ben de oudste, de oma van het team."
Floor Vromans van Eindhovensche Golf: ‘Ik ben de oudste, de oma van het team’ https://t.co/DRxLhibD9Y pic.twitter.com/ocUCgX9Gif
— ED Regiosport (@ED_Regiosport) March 28, 2022
Sneeuw op de Rosendaelsche
Een beetje laat roert maart alsnog haar staart. Op de Rosendaelsche Golfclub viel op 31 maart een laagje sneeuw, zoals te zien is op een foto en een video in dit bericht van nos.nl.
̶#̶G̶O̶F̶O̶R̶G̶R̶E̶E̶N̶ ✨🌿#GOFORWHITE ❄️
— GOLF.NL ⛳️ (@Golfnl) March 31, 2022
Kijk nou toch! De @Rosendaelsche = Winterwonderland 🤩
[31 maart 2022]
Ook een 📹 via @NOS
👀https://t.co/czlJzAdPk6#sneeuw #codegeel pic.twitter.com/GxVEqYtuJ7
Nieuw clubhuis op de Texelse
Op Golfbaan De Texelse is het afgelopen jaar hard gewerkt aan een nieuw clubhuis. Het clubhuis is op 30 maart geopend. Lees hierover meer op texelse.nl. Er worden intussen aanpassingen gedaan op de oude holes (1 tot en met 9). De aanpassingen worden vermeld op de website golfcoursearchitecture.net. Architect Alan Rijks: "Between the holes we introduced new dunes to give the holes more character. Elevated tees were built on holes six to nine, and the course is now totally different."
De Goyer helpt Boef
NH Nieuws bericht dat de blinde golfer Ronald Boef zijn droom kan vervolgen, dankzij een benefietdag en veiling die de Goyer G&CC voor Boef hield.
Leeuwenbergh Jeugd Open
Met het Leeuwenbergh Jeugd Open op 26 maart is het golfjaar voor de jeugd begonnen. Het was de 14de editie van het Open dat in 2020 en 2021 afgelast moest worden. Er deden 56 spelers mee die in vier categorieën om de prijzen streden. In categorie 1 (strokeplay zonder handicapverrekening) wist Bart Ebens van Leeuwenbergh met een ronde 73 beslag te leggen op de eerste plaats.

De vraag van ...
Op de website sportknowhowxl.nl beantwoordt Lodewijk Klootwijk (directeur-bestuurder van het Platform Ondernemende Sportaanbieders (POS) en directeur van de Nederlandse Vereniging van Golfaccommodaties) een vraag over werving en behoud van leden.
Lodewijk Klootwijk heeft zich - misschien wel méér dan wie ook - verdiept in de werving en het behoud van leden. Na een lange zoektocht weet hij wat de doorslag geeft bij de beslissing van mensen of ze wel of geen lid van een vereniging worden of blijven > https://t.co/3PBuuQgJEc pic.twitter.com/rtIKxrkJFJ
— Sport Knowhow XL (@SportKnowhowXL) March 29, 2022
Four Ball Better Ball
Op donderdag 19 mei 2022 organiseert Golfclub De Dommel in St. Michielsgestel voor de 39ste keer het Four Ball Better Ball (FBBB) kampioenschap voor heren senioren. Inschrijven voor deze NGF-wedstrijd is mogelijk vanaf vanaf 28 maart, ga hiervoor naar gcdedommel.nl. De wedstrijdvorm is FBBB met 85% handicapverrekening. De gezamenlijke handicap per paar mag maximaal 32 zijn en er kunnen maximaal 60 teams meedoen. De inschrijving sluit op zondag 12 mei. Kosten voor deelname zijn 70 euro inclusief lunchpakket en koffie bij ontvangst. ’s Avonds kan men desgewenst deelnemen aan een gezamenlijk diner. Hieraan zijn wel extra kosten verbonden; voor meer informatie hierover, stuur een mail aan info@gcdedommel.nl.
In 1982 nam Hans Hertzberger van De Dommel, toen voorzitter van de NGF-seniorencommissie, het initiatief voor dit sportieve treffen voor seniorenheren. En al sinds die eerste keer mag de wedstrijd op vele inschrijvingen én enthousiasme rekenen vanuit het hele land. Deze waardering is in 1995 ook tastbaar gemaakt. De zilveren schaal waarvoor de deelnemers sindsdien strijden en waarop de namen van alle winnaars gegraveerd staan, draagt zijn naam: de Hans Hertzbergerschaal.
Wedstrijd 750 jaar Steenbergen
De gemeente Steenbergen bestaat in 2022 750 jaar. Dat wordt gevierd met een feestelijke golfwedstrijd op Akkermans Golf. Lees hier meer.
Bertus van Mook
Kort na Bauke Bult is Bertus van Mook overleden. Van Mook was een van de beste professionele spelers van Nederland. De meervoudige Nederlandse kampioen werd geboren op 5 augustus 1935 en is overleden op 16 maart 2022. Van 1974 tot zijn pensioen was hij golfpro op Golf & Countryclub Geijsteren.
De NGF Competitie
Na de NGF Competitie van 2019 moest de voorjaarscompetitie twee jaar op rij afgelast worden. Dit jaar kan de strijd tussen clubteams weer doorgaan. Op zaterdag 19 maart trappen de hoofdklasseteams af. Het Dagblad van het Noorden bericht daarover onder de kop "Golfers maken zich na onderbreking van twee jaar op voor NK clubteams". In het artikel is de aandacht gericht op Heren 1 van De Gelpenberg en Dames 1 van de Noord Nederlandse Golf & Country Club.
Golfers maken zich na onderbreking van twee jaar op voor NK clubteams. Hoe staan De Gelpenberg uit Aalden en de Noord Nederlandse Golf & Country Club uit Glimmen ervoor? https://t.co/U3JlXfoMuh
— Dagblad van het Noorden (@dvhn_nl) March 18, 2022
Bauke Bult
Op 14 maart is Bauke Bult overleden. De topamateur werd geboren op 4 augustus 1936 en in 2015 onderscheiden met de Gouden Speld van de NGF. Ter gelegenheid van die onderscheiding in 2015 schreef GOLF.NL het volgende over het oud-bestuurslid van de NGF.
"Bauke Bult was betrokken in een tijd dat de golfsport zich serieus begon te ontwikkelen. De NGF is oprecht van mening dat hij een ware ambassadeur voor golf in Nederland is. Zowel op bestuurlijk als op sportief gebied heeft Bauke zich zeer verdienstelijk gemaakt. Veel, zeer veel tijd stak hij in het NGF-bestuur in de jaren 80. Bult was betrokken in een tijd dat de golfsport zich serieus begon te ontwikkelen. Verder speelde hij een belangrijke rol in de Technische Commissie en als captain van EK-teams, in een tijd waarin, vergeleken met nu, topgolf nog in de kinderschoenen stond.
Vele kampioenen heeft hij begeleid. Jonge jongens keken tegen Bauke op, niet in de laatste plaats omdat ze regelmatig door hem verslagen werden op de golfbaan. Ook straalde Bauke grote betrokkenheid en professionaliteit uit. Misschien is Bauke Bult wel de meest professionele amateur die Nederland ooit heeft gehad.
De laatste twintig jaar was Bauke een van de meest succesvolle seniorengolfers aller tijden. Het Matchplay Senioren won hij zelfs 12 (!) keer. Het aantal nationale titels dat hij in totaal won, blijkt niet eens te tellen. Kortom, voor het NGF-bestuur reden genoeg om Bauke Bult de Gouden Speld toe te kennen. Deze werd uitgereikt door Guus Roels (foto onder)."

Goede cijfers voor Stippelberg
Het gaat goed met Golfbaan Stippelberg, bericht het Eindhovens Dagblad. "Voor het derde jaar op rij maakt de golfbaan in Bakel winst."
Golfbaan Gemert heeft opgaande lijn te pakken: 314.000 euro positief https://t.co/35nT88kOmg
— Eindhovens Dagblad (@ED_Regio) March 14, 2022
Golfplannen
De Gelderlander schrijft over de plannen voor een golfcentrum met de naam Chi Chi The Golf Venue in het Noorderpark tussen Groenekan en Utrecht. Het plan behelst een 6-holes baan met een drivingrange.
Padelbanen naast Golfbaan De Lage Mors
Aparthotel Delden, gelegen naast Golfbaan De Lage Mors en eigenaar van de baan, biedt sinds kort ook padel aan. Het hotel huisvest drie padelbanen onder de naam 'PadeldeN'. Lees meer op de website nieuwsuitdelden.nl.
Hotel Purmerend stelt kamers beschikbaar
Regio Purmerend meldt dat BurgGolf Purmerend 80 hotelkamers beschikbaar stelt voor vluchtelingen uit Oekraïne. "De locatie sloot op 18 oktober 2021 haar deuren als hotel en heeft om die reden tientallen hotelkamers vrij als tijdelijke opvang." Er zijn plannen om een deel van de golfbaan te sluiten zodat daar huizen gebouwd kunnen worden. BurgGolf Purmerend is daarover in gesprek met de gemeente Purmerend.
In de loop van de maand volgt hier meer nieuws. Inzendingen voor deze rubriek zijn welkom: stuur een mail.