Golf voor mensen met Parkinson
11 juli 2025
In Nederland zijn ruim 50.000 mensen bij wie de diagnose Parkinson is gesteld. Regelmatig en op de juiste manier bewegen kan Parkinson maximaal vertragen. Golf is een van die sporten die populair is bij mensen met Parkinson. Het stimuleert het concentratievermogen en de fijne motoriek.
Parkinson2Beat heeft als doel fondsen te werven voor fundamenteel onderzoek, een platform te bieden aan jonge Parkinson-patiënten, de omgeving meer bewust te maken van de impact die Parkinson heeft en uit te dragen dat sporten de voortgang van Parkinson kan vertragen.
Clinic
Op 15 juli 2025 bieden Parkinson2Beat en de Hollandsche Golf Club (HGC) een gratis golfclinic aan voor mensen met Parkingson. Die wordt gehouden op Golfpark De Loonsche Duynen in Kaatsheuvel (foto boven).
De clinic is afgestemd op mensen met Parkinson of aanverwante aandoeningen. "Bewegen is goed voor mensen met Parkinson – en golf is een prachtige vorm van beweging", aldus Parkinson2Beat. "Bewegen helpt mensen met Parkinson onder andere om soepeler te blijven, spierkracht te behouden en balans en coördinatie te verbeteren. Daarnaast vermindert het stress, verbetert het de stemming en verhoogt het de levenskwaliteit."
Benefiettoernooien
De benefietevenementen van Parkinson2Beat worden gehouden op golfbanen in België en Nederland en zijn bestemd voor iedereen: mensen met en zonder Parkinson. Golfers die meedoen aan de wedstrijden en clubs die een toernooi organiseren, dragen bij aan twee doelen:
- fundamenteel onderzoek naar Parkinson;
- het vergroten van de toegankelijkheid van en deelname aan sport/bewegen voor mensen met Parkinson.
Wil je als golfclub meedoen een benefiettoernooi organiseren? Of wil je als bedrijf meedoen aan een Parkinson2Beat-toernooi? Bekijk de pagina Benefietgolf op parkinson2beat.nl.