De 'Week van de Teek'
28 maart 2025
Golfclubs en -banen hebben een verantwoordelijkheid om greenkeepers en spelers te wijzen op de gevaren van tekenbeten. Teken kunnen onder meer de ziekte van Lyme overbrengen. Ze komen voor in bossen maar ook in parken en op golfbanen. Mensen die veel in het groen zijn, lopen meer risico.
Op de NGF-pagina De risico’s van tekenbeten lees je meer over het risico van tekenbeten en wat mensen kunnen doen om tekenbeten te voorkomen. Ook vind je er communicatiemateriaal en lijsten met antwoorden op veelgestelde vragen. Clubs en banen kunnen bij de voorlichting van golfers en greenkeepers gebruikmaken van deze informatie of ernaar verwijzen.
Teken worden actief in het voorjaar zodra de temperatuur weer oploopt. Daarom wordt de Week van de Teek elk jaar in de lente gehouden.