Clubnieuws mei: Jeugd winnen via lokaal programma
31 mei 2025
De Pas van Dronten
Golf Redidentie Dronten weet schooljeugd voor golf te enthousiasmeren via een lokaal programma: "Zesduizend scholieren hebben eind mei de Pas van Dronten gekregen. Daarmee kunnen ze veel voordelen scoren. Sinds kort maakt Match onderdeel uit van de Pas. Onze golfclub heeft zich aangemeld bij Match. Scholieren kunnen met dat programma enkele sporten kiezen waar ze gratis kennis mee kunnen maken."
Op de website golfresidentie.nl is meer te lezen: "De eerste jongeren die belangstelling hebben voor de golfsport hebben zich met de Pas van Dronten gemeld bij onze vereniging. Zij willen middels een aantal lessen gratis kennismaken met golf. Dronten vindt het belangrijk dat inwoners bewust zijn van de voordelen in de eigen omgeving. Met het programma Match kunnen jongeren uit een aantal sporten kiezen. De actie van de gemeente sluit naadloos aan bij het initiatief van onze vereniging om meer scholieren voor golf te interesseren."
"Golfbaan en natuurgebied gaan samen"
De 'boswachtercolumn' van het Algemeen Dagblad op 25 mei gaat over Golfbaan Het Woold. "Op een feestje sprak ik een golfer die zo enthousiast vertelde over de natuur aldaar, dat ik besloot mijn lichte scepsis over golfbaannatuur te laten varen en aan te haken bij hun vroege vogelwandeling. Ik word begroet door zeer betrokken gidsen van ‘Natuurwerkgroep IVN het Woold’. Ze zijn al vanaf de planvorming mee gaan denken. Samen met de ontwerper hebben ze een golfbaan aangelegd met zoveel natuur, dat het een 70 hectare grote groene oase is geworden in een vrijwel steriele omgeving. Bovendien is de golfbaan ook een ecologische verbindingszone tussen twee natuurgebieden. Spreeuwen met hun jongen zoeken energiek voedsel op de fairways en greens. Door ze te faciliteren met nestkasten, hebben de spreeuwen de rol van natuurlijke emelt- en engerlingbestrijders op zich genomen."
Lees meer op de website van het Algemeen Dagblad.

Klaas Kan Alles op de golfbaan
Tv-presentator Klaas (Kruistum) Kan Alles heeft Golfpark Almkreek bezocht voor een nieuwe aflevering van zijn programma, zo is te lezen op de website altena.net. "De programmamaker gaat ‘onmogelijke’ uitdagingen aan, oefent de meest moeilijke beroepen uit en meer. (...) Klaas combineerde in Almkerk golf met hardlopen. Zo ontdekte hij het speedgolf. Het programma werd opgenomen op de driving range en 14-holes baan op Golfpark Almkreek. Wanneer de uitzending op televisie komt, is nog niet duidelijk."
'Oproep tot Actie'
Natuur & Milieu heeft op 27 mei, samen met de Parkinson Vereniging en FNV, de 'Oproep tot Actie' aangeboden aan de Tweede Kamercommissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De organisaties vragen hiermee aandacht "voor een gezonde leefomgeving zonder schadelijke bestrijdingsmiddelen, waarin mensen veilig kunnen wonen, werken en recreëren, én waarin de natuur de ruimte krijgt om te herstellen".
"Nederland behoort tot de landen met het hoogste gebruikt van bestrijdingsmiddelen per hectare in Europa", zegt Natuur & Milieu. "Deze middelen komen terecht in onze bodem, het oppervlaktewater en zelfs in huisstof en voedsel. Dat heeft grote gevolgen voor onze gezondheid en voor de natuur. Steeds meer wetenschappelijke onderzoeken wijzen op een verband tussen pesticiden en ernstige aandoeningen."
In de land- en tuinbouw worden grote hoeveelheden chemische bestrijdingsmiddelen gebruikt om ziekten en plagen in de gewassen te bestrijden. Op golfbanen mogen onder strenge voorwaarden kleine hoeveelheden bestrijdingsmiddelen gebruikt worden (lees hier meer). Het streven van de NGF, NGA en NVG is om het gebruik zo snel mogelijk uit te faseren.
Belangstelling voor Naarderbos
De gemeente Gooise Meren zoekt een exploitant voor Golfbaan Naarderbos. Op de website gooisemerennieuws.nl is te lezen dat de belangstelling heel groot is. "Negentien partijen hebben zich inmiddels gemeld."
The Dunes bestaat 25 jaar
"Nigel en Paula Lancaster zijn exact 25 jaar geleden gestart met hun avontuur en na 25 jaar mogen zij trots zijn op de prachtige golfclub. Vele Zandvoorters komen er graag, de 9-holesbaan wordt gezien als een uitdagend parcours." Lees meer op de website van de Zandvoortse Courant.
'Dat doen we natuurlijk' op Tespelduyn
Den Haag FM sprak op 20 mei met de directeur van Landgoed & Golfbaan Tespelduyn over de campagne 'Dat doen we natuurlijk' en 'het langste blote-voetenpad van Nederland'. Luister hier (na 31 minuten en 50 seconden).
Golf en hardlopen voor het goede doel
Op vrijdag 23 mei wordt op Golfbaan Landgoed Welderen een ‘golf en running wedstrijd’ georganiseerd. "Bijna honderd deelnemers lopen op de golfbaan 18 holes en het Roparun Team loopt tegelijkertijd in estafetterondjes over de golfbaan 36 mijlen", vertelt Rob Groener op de website arnhemsports.nl.
Green Key
Landgoed & Golfbaan Tespelduyn heeft duurzaamheid in de bedrijfsprocessen geïntegreerd. Als bevestiging hiervan heeft de golfbaan voor het zevende opeenvolgende jaar het gouden certificaat van Green Key gekregen. Lees meer op de website blikopnoordwijkerhout.nl.
Laura beleeft droomavonturen
Algemeen Dagblad sprak met de 21-jarige Laura Groen, een talent van de Koninklijke Haagsche. "Groen is in Nederland één van de jongste vrouwen die meedoet in de hoofdklasse en dat is vrij bijzonder. 'Er spelen enorm weinig jonge meiden golf.'"
Publiciteit voorafgaand aan het Ladies Open
Algemeen Dagblad schrijft over het Dutch Ladies Open (16-18 mei), golf in het algemeen en de Goyer G&CC: "De golfbaan, die wordt onderhouden door een team van negen ‘greenkeepers’, is tegelijkertijd ook een lustoord, waar je tjiftjafs, vinken en kwartels kunt horen en waar wilde hyacinten groeien."
Op de website van De Gooi- en Eemlander (alleen voor abonnees) is een artikel verschenen met de kop "Gerecyclede sokken, overal drinkwatertaps en natuurwandeling: het Ladies Open in Eemnes is dit jaar veel meer dan alleen topgolf".
Plan voor windturbines naast golfbaan
Er zijn plannen om windmolens vlakbij Bernardus Golf te plaatsen, bericht het Brabants Dagblad. "Windmolens nabij de prestigieuze golfbaan Bernardus in Cromvoirt? ‘Onaanvaardbaar’, reageert de advocaat van eigenaar, zakenman en Quote 500-lid Robert van der Wallen."
"Ons verdienmodel zorgt ervoor dat de banen rendabel zijn"
Op de website van het Brabants Dagblad is een artikel verschenen over Hans Schaap en HGM (Hollandsche Greenkeeping Maatschappij). HGM exploiteert 14 golfaccommodaties. "Toen Schaap in 2018 de Hollandsche Golfbaan Exploitatiemaatschappij aan zijn bedrijf toevoegde, voerde hij een flexibel lidmaatschap in. 'Je koopt credits, variërend van 20 tot 200 per jaar. Dat maakt golfen veel toegankelijker voor mensen die niet met pensioen zijn, tussen de 16 en 55 jaar. Ze stappen eerder in, en het is eerlijker.'"
Björn naar KLM Open
RTV Nunspeet sprak met Björn Driessen uit Elburg, lid van de Nunspeetse Golfclub, over zijn overwinning in het NK tot en met 18 jaar. "Als extra erkenning voor zijn prestaties kreeg Driessen ook een wildcard voor deelname aan het KLM Open, het belangrijkste internationale golftoernooi van Nederland, waar hij zich kan meten met de top van de golfwereld." Lees het interview: rtvnunspeet.nl.
Vrijwilligers helpen mee bij plaggenherstel
Een mooie traditie op Golfbaan Bentwoud: de Divot Day. Studio Alphen bericht:
"Bij Golfbaan Bentwoud hebben afgelopen dinsdag tijdens de jaarlijkse Divot Day ruim 75 vrijwilligers meegeholpen om de baan in topconditie te houden. De vrijwilligers de golfbaan trokken de golfbaan op met emmertjes waarin een mengsel van zand en graszaad zat om meer dan 150.000 divots, de uitgeslagen plaggen gras op de baan, te herstellen. Het onderhoud werd gedaan onder toeziend oog van de greenkeepers. (...) Het is vijfde editie van de Divot Day bij Golfbaan Bentwoud. De golfbaan bij Benthuizen heeft geen traditionele ledenstructuur, maar op Divot Day blijkt volgens de organisatie hoe groot de betrokkenheid van de bezoekers is."
Tientallen vrijwilligers helpen mee om gras van golfbaan in topconditie te houden: ‘Dit is teamwork’https://t.co/N02bjQAHj1
— Studio Alphen (@studioalphen) May 9, 2025
50 jaar Golfclub Oude Maas
Golfclub Oude Maas bestaat 50 jaar. Op de website van De Schakel wordt verteld over de historie van de club. Voorzitter Jeroen Kaal: "De dames zijn kampioen van Nederland geweest. En Joost Luiten heeft bij ons gespeeld, een bekende golfer met meerdere titels op zijn naam."
Niet-golfers welkom heten
Op 7 mei is Golfbaan De Hooge Rotterdamsche de campagne 'Dat doen we natuurlijk' aan de pers gepresenteerd. Golfers Magazine was erbij en maakte een verslag: "Bioloog Luc Hoogenstein: 'Toen ik voor het eerst op een golfbaan kwam ging er een wereld voor me open. Ik had niet verwacht er zóveel natuur aan te treffen.' De opmerking van Hoogenstein is precies een van de redenen dat de NGF de campagne 'Dat doen we natuurlijk' in het leven heeft geroepen, aldus directeur Danielle Wallet." Lees meer over de campagne op ngf.nl.
In het Reformatorisch Dagblad is op 12 mei een artikel over de campagne verschenen.
Golfbaan onverwachte schatkamer van natuur https://t.co/Aatum823zP #golf #natuur
— RD.nl (@refdag) May 12, 2025
Birdwatching Day in 5 foto's
GOLF.NL was op 3 mei bij de Birdwatching Day op Bernardus Golf. Edwin Vermaas van Approachthegreen.com maakte mooie foto's van de activiteit.
Pitch, chip- en puttbaan op Delfland
NOS Sport besteedde op 2 mei aandacht aan de opening van de Joost Luiten Green Course op Golfbaan Delfland. "Joost Luiten opent zijn eigen golfbaan met 'uitdagingen voor jong en oud', een initiatief dat lijkt op de Cruijff Court (openbare voetbalveldjes) en sportvelden van oud-tennisser Richard Krajicek."
Bekijk de videoreportage op nos.nl (2 mei) en de reportage van het Jeugdjournaal (7 mei). Lees verder een artikel van Algemeen Dagblad, De Telegraaf en GOLF.NL: "De 9-holes pitch, chip- en puttbaan is gratis toegankelijk voor kinderen tot 18 jaar."
Simulatorkampioenschap
Kavel II Beemster is een van de vele golfbanen met indoor faciliteiten. De club heeft recent een indoor kampioenschap gehouden: "Na een spannende poulefase, die dit jaar op handicap was ingedeeld, speelden Otto Dussel, Lorenz Konijn en Robert Franke de finale van het Kavel2 indoor-kampioenschap. Onder aanmoediging van Jaap Muts werd het een gelijk opgaande en sportieve strijd, met fraaie slagen van alle drie de finalisten. Lorenz won met een indrukwekkende score van 58 slagen, Robert volgde op korte afstand met 60, en Otto eindigde als derde met 61. We kijken terug op een geslaagde en gezellige avond, en zien al uit naar de volgende editie!"
Hickorygolf op Bleijenbeek
Eind april werd op golfbaan Landgoed Bleijenbeek het Dutch Golf Museum Open Hickory Tournament gespeeld, de start van het Hickoryseizoen in Nederland. Met ruim 100 jaar oude golfstokken en gekleed in de stijl van die tijd namen 27 golfers deel aan de wedstrijd. Lees meer in de nieuwsbrief van het Nederlands Golfmuseum.
Deze rubriek wordt in de loop van de maand aangevuld met meer nieuws. Inzendingen voor deze rubriek zijn welkom: stuur een mail.