Inhoud caddie

De Wensenenquête Activiteiten

Het is belangrijk dat je aanbod aan wedstrijden en activiteiten aansluit op de behoeftes van de verschillende groepen golfers in je club. Met de vernieuwde Wensenenquête Activiteiten krijg je inzicht in die behoeftes.

Naast een passend lidmaatschapsaanbod is het ook belangrijk om voor verschillende groepen golfers activiteiten te organiseren die passen bij hun behoeftes. Dat kunnen wedstrijden zijn in recreatieve of prestatieve vorm, maar ook andere activiteiten zoals groepstrainingen of evenementen.

Passende activiteiten zorgen voor een hogere binding tussen golfers onderling en tussen golfers en de vereniging of golfbaan. Uit de jaarlijkse Players 1st-enquêtes weten we dat de golfers die geregeld aan activiteiten meedoen een hogere klanttevredenheid hebben en minder snel uitstromen. Het loont dus om zoveel mogelijk golfers aan te haken op je activiteitenprogramma!

Maar hoe weet je wat je leden precies willen? Voor wat voor activiteiten ze warmlopen of waarom deelname aan een activiteit nu vaak achterblijft? Het zijn vaak de ‘usual suspects’ die zich uitspreken en het is lastig om de wensen van de grote groep overige leden goed te onderzoeken. Daarom blijven wedstrijd- en activiteitenkalenders vaak jaar na jaar op dezelfde manier gevuld en loopt deelname mondjesmaat terug. Is het op jouw club of baan ook tijd om deze kalender eens te herzien en een beter aanbod te creëren voor een groter deel van de leden? Maak dan gebruik van de gratis Wensenenquête Activiteiten.

Inzicht door een hoge respons 

De Wensenenquête Activiteiten leidt op elke club of baan tot een zeer hoge respons, ook van leden die niet of weinig aan activiteiten meedoen. Het is dus echt een kans om te horen van groepen die normaal nooit vertellen wat zij graag willen. Op veel clubs bieden niet-actieve leden ook nog eens hun hulp aan bij het organiseren van activiteiten, dus met de enquête werf je in sommige gevallen ook vrijwilligers.

De enquête bestaat uit drie categorieën die volledig naar de situatie van de club of baan kunnen worden aangepast:

  • Wedstrijden (recreatief en prestatief)
  • Samen Trainen
  • Overige activiteiten

De wensen en interesses voor een gezamenlijk trainingsprogramma worden in de enquête gepeild, omdat zo'n programma een uitstekende kans biedt om zowel het spelniveau van golfers te verhogen als de sociale verbinding te versterken. Uit eerdere enquêtes weten we dat gemiddeld 50% van de leden openstaat voor deelname aan een frequent trainingsprogramma (zie het artikel De Dommel boekt succes met piramidetraining). De NGF ondersteunt clubs en banen bij de opzet van een goed programma.

Als je de Wensenenquête Activiteiten uitzet onder je golfers, krijg je als club of baan toegang tot een dashboard waarin de resultaten over verschillende variabelen kunnen worden gefilterd. Denk aan leeftijdsgroepen, handicapniveau of lidmaatschapsduur. Zo is het bijvoorbeeld interessant om te toetsen of de beoogde activiteitenkalender wel past bij de behoeftes van nieuwere leden omdat het grootste uitstroomrisico zich in deze groep bevindt.

Meer informatie

De enquête is begin 2025 verbeterd, de inhoud is beter gestructureerd en nog meer afgestemd op wat clubs en banen willen weten van hun golfers.

Wil je ook gebruik maken van de Wensenenquête Activiteiten, je activiteiten beter afstemmen op de wensen van je leden en op deze manier indirect de tevredenheid van je leden positief beïnvloeden? Neem dan contact op met Thomas Labberton.

Bekijk de online training Aan de slag met de Wensenenquête Activiteiten

Ga naar de hoofdpagina Ledenwerving en -behoud.