Het imago-onderzoek van de NGF
Het imago-onderzoek wordt jaarlijks uitgevoerd sinds 2021. Dit gebeurt in samenwerking met onderzoeksbureau Validators.
Met het onderzoek wil de NGF meten hoe golfers en niet-golfers denken over de golfsport. De aanleiding is de vergrijzing van de golfsport zoals die is toegelicht in Het Strategisch Plan 2021+. Bij de verjonging van de sport werkt het imago van golf niet mee.
In mei 2023 is de NGF-campagne Welcome to the club begonnen met als doel imagoverandering, het aantrekken van meer vrouwen en verjonging van de golfsport. De campagne moet de golfsport toegankelijker en daarmee toekomstbestendig maken. Door het imago-onderzoek jaarlijks uit te voeren, kan de NGF meten wat de impact is van de campagne Welcome to the club-campagne. Deze campagne is in 2023 begonnen.
Het onderzoek bestaat uit enquêtes onder golfers en enquêtes onder niet-golfers. In de resultaten nemen we verschillende demografische kenmerken mee na een willekeurige steekproef. Het gaat dan bijvoorbeeld om leeftijd, geslacht, inkomen, arbeidssituatie en opleidingsniveau. Hierdoor kunnen we de resultaten rangschikken, corrigeren en filteren voor eventuele verschillen tussen subgroepen in de samenleving, waardoor een nauwkeuriger beeld ontstaat van de algemene opinie over het imago van golf.
De campagne Welcome to the club heeft een positief effect op het imago van golf, zo blijkt uit het imago-onderzoek. Een paar opvallende conclusies uit het onderzoek van eind 2024:
- bij niet-golfers die in contact zijn gekomen met de campagne is de waardering voor golf gestegen van 34% naar 72%;
- van de vrouwen in de leeftijdscategorie 25-50 jaar heeft 58% de intentie om te starten met golf. In 2023 was dit 51%.
Wat in 2024 achteruit is gegaan ten opzichte van 2023 is hoe het publiek denkt over het statement dat golf een duurzame sport is.
De inzichten die voortkomen uit het imago-onderzoek, worden door de NGF gebruikt bij het opstellen van het strategisch plan en jaarplannen. Golfclubs worden in de algemene vergaderingen op de hoogte gebracht van de resultaten van het onderzoek.
Validators is een Nederlands onderzoeksbureau met veel expertise in kwantitatief imago-onderzoek. Het bureau is ISO 27001 en 20252 gecertificeerd en is tot tweemaal toe uitgeroepen tot beste onderzoeksbureau van Nederland.
Heb je vragen over het jaarlijkse imago-onderzoek en wat je hiermee als golfclub of baan kunt doen? Neem dan contact op met Niki Wijnen via niki.wijnen@ngf.nl.