Terug naar Nieuwsoverzicht

Vught: Golfstart golfclub van de maand augustus

Golfclub Vught is Golfstart Golfclub van de maand augustus. Met een maandelijkse Open Dag en een groot aanbod aan Golfstart-lespakketten trekken ze nieuwe golfers aan uit de gehele regio. Ook bieden zij een duidelijk vervolgaanbod zodra deelnemers hun baanpermissie hebben gehaald.

De golfschool van Golfclub Vught werkt nauw samen met ‘Absolute Golf’ van de 2 ervaren jonge professionals Martin Groenendaal en Felix Meijer. We stelden een aantal vragen aan Martin over deze succesvolle samenwerking.

Waarom maken jullie gebruik van Golfstart?

'In samenwerking met de vereniging van Golfclub Vught zijn wij een tijd zoekende geweest naar een systeem waarin iedereen op een laagdrempelige manier kennis kan maken met golf. Golfstart is naar onze mening een uitstekende formule om startende golfers in een zestal lessen kennis te laten maken met golf, de vereniging én het team van Absolute Golf. Omdat bij ons maar liefst 95% van de starters doorgaat naar cursus 2 biedt dit veel potentiële leden, wat zowel voor de club als voor ons interessant is.'

Hoe geven jullie invulling aan Open Golfdagen, Golfstart en je vervolgaanbod?

'Iedere tweede zondag van de maand hebben wij 2 uur gereserveerd voor de Open Golfdagen. Deze Open Golfdagen lopen altijd snel vol. Op onze club wordt op elke tweede zondag ook altijd de maandbeker georganiseerd, en zo maken alle potentiële nieuwe golfers meteen kennis met onze Brabantse gezelligheid!

De deelnemers van de Open Golfdagen vormen vaak samen een groepje waarmee ze ook de Golfstart-lessen gaan volgen. Zo’n groep bestaat uit 4 tot 8 deelnemers. Uiteraard hebben mensen ook de gelegenheid om zelf een groepje te vormen van warme contacten uit eigen kring. Na Golfstart  start men met cursus 2, dat bij ons bestaat uit acht lessen van 60 minuten voor slechts € 129 per persoon. De stap richting het handicap 54!'

'Eén ding staat voor ons echt centraal: plezier!'

Waarom moet een beginnende golfer bij jouw Golfclub een Golfstart volgen?

'Waar wij als Absolute Golf altijd trots op zijn is dat onze vereniging volledig draait op vrijwilligers. Dit concept zorgt ervoor dat mensen vanaf het eerste moment altijd ontzettend vriendelijk ontvangen worden door de marshall of door de gastvrouw of -heer van het clubhuis. Zo ook de deelnemers van een Open Golfdag of Golfstart. De kracht van Golfclub Vught is dat wij het samen doen en dat stralen we uit naar iedereen die hier binnenwandelt.

Kijkend naar ons zelf, Absolute Golf, geloof ik zeer sterk in dat wij de kennis én kunde hebben om iemand goed te leren golfen. Echter staat één ding voor ons echt centraal: plezier!'

Wat doen jullie aan promotie en wat heeft bij jullie de meeste deelnemers opgeleverd?

'Back in the day zijn wij begonnen met het adverteren in het lokale krantje in Vught voor zowel de Open Golfdagen als Golfstart. Wij zien de inschrijvingen dagelijks voorbij komen via Clubbase, mail of WhatsApp.

Omdat deze manier van adverteren bij ons zo goed werkt, doen we dit wekelijks: de kracht van herhaling. En.. zoals de meeste mensen weten praten Brabanders nogal graag! De ouderwetse mond op mond reclame doet het dan ook bijzonder goed!'

Wat heeft Golfstart jullie opgeleverd?

'Ongelooflijk veel blije gezichten van mensen die voorheen nooit gedacht hadden ooit  te gaan golfen. Daar halen wij ontzettend veel energie uit!

Een leuke bijkomstigheid is dat het ledenbestand de afgelopen jaren gegroeid is met 200 leden. Veel van deze leden komen voort uit Golfstart. Mooi om te zien is dat ook jongeren vaak gebruik maken van Golfstart, waardoor we een significante verjonging zie van onze vereniging.'

Absolute Golf
Martin Groenendaal (r) en Felix Meijer (l) van Absolute Golf
  

Wat is jullie gouden tip aan andere golfclubs en -banen?

'Een concreet businessplan waarin de samenwerking van de diverse partijen binnen een golfclub wordt beschreven is een must en fungeert als het fundament waarop onder andere de Open Golfdagen en Golfstart zijn gebouwd.

Verder is een goed en nauw contact met nieuwe potentiële golfers enorm belangrijk. Wanneer iemand hier voor het eerste de golfclub bezoekt en zoekend rondloopt, wordt hij of zij opgevangen en aangesproken. Niet door slechts 1 persoon, maar soms wel door 3 personen, bij wijze van spreken!

Tenslotte, en wellicht een eyeopener voor andere golfscholen in Nederland: wij bezitten samen (Felix Meijer en Martin Groenendaal, red.) een VOF. Bundel je kracht en maak er gebruik van!'